VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Portugalia - Croaţia 1-2. Cristiano Ronaldo nu a jucat pentru lusitani

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 8 iun 2024

Echipa naţională a Portugaliei a pierdut sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa naţionalei Croaţiei, într-un meci amical. Cristiano Ronaldo nu a jucat pentru lusitani.

Croaţia a deschis scorul repede, în minutul 8, din penalti, Vitinha l-a faultat pe Kovacic în careu, şi Modric a transformat. La pauză selecţionerul lusitan Roberto Martinez a efectuat patru schimbări şi Diogo Jota a înscris la numai patru minute după ce a intrat pe teren, egalând. A venit rândul lui Zlatko Dalic să efectueze trei schimbări odată, iar în minutul 56 Ante Budimir a înscris golul victoriei pentru oaspeţi.

Rezultate înregistrate vineri în meciurile amicale:

Slovenia – Bulgaria 1-1 (Sporar 14 / Despodov 4 penalti);

Letonia – Lituania 0-2 (Kucys 48, Dolznikov 71);

Suedia – Serbia 0-3 (S. Milinkovic-Savic 18, Mitrovic 60, Tadic 70);

Moldova – Cipru 3-2 (Moţpan 44, Stînă 71, Bogaciuc 78 / D. Spoljaric 51, Pittas 53):

Elveţia – Austria 1-1 (Widmer 26 / Baumgartner 5);

Estonia – Insulele Feroe 4-1 (A. Tamm 43, Anier 50, Tur 82, Kuraksin 88 / Knudsen 24);

Ungaria – Israel 3-0 (Sallai 11, B. Varga 19, 22);

Portugalia – Croaţia 1-2 (Diogo Jota 48 / Modric 8 penalti, Budimir 65);

Danemarca – Norvegia 3-1 (Hojbjerg 12, Vestergaard 21, Poulsen 90 / Haaland 72).