VIDEO | Rapid - FCSB 2-0. Titularii giuleştenilor trec de rezervele campioanei VIDEO | Rapid - FCSB 2-0. Titularii giuleştenilor trec de rezervele campioanei
Villarreal, remontada fabuloasă cu Real Madrid! Sorloth a marcat de 4 ori în poarta ”galacticilor” Villarreal, remontada fabuloasă cu Real Madrid! Sorloth a marcat de 4 ori în poarta ”galacticilor”
Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final

VIDEO | Portugalia intră in istoria Campionatului European, după ce a înscris 3 goluri în ultimele 10 minute ale meciului cu Ungaria

EURO 2020 Publicat de Andrei Ionascu pe 15 iun 2021

Portugalia, deţinătoarea trofeului Campionatului European, a debutat cu o victorie la EURO 2020, la Budapesta, 3-0 cu Ungaria, în Grupa F. În urma acestui succes, Portugalia intră în istoria Campionatului European, după ce a înscris trei goluri în ultimele zece minute ale meciului.

Pe ‘Puskas Arena’, în faţa a aproximativ 60.000 de spectatori, Portugalia a ratat ocazii mari şi a avut emoţii până spre finalul partidei.

Raphael Guerreiro a deschis scorul în minutul 84, apoi Cristiano Ronaldo a marcat în minutele 87 (penalty) şi 90+2.

Victoria Portugaliei cu 3-0 împotriva Ungariei reprezintă cel mai clar succes reuşit de către o campioană en titre în meciul de debut la Campionatul European, egalând performanţa Uniunii Sovietice din 1964 (3-0 cu Danemarca).

Portugalia continuă seria de meciuri fără înfrângere în faţa Ungariei – 14 (10 victorii şi 4 egaluri). De fapt, Ungaria este echipa pe care Portugalia a înfruntat-o de cele mai multe ori fără să piardă.

Următorul meci pentru Portugalia în Grupa F este împotriva Germaniei, pe 19 iunie, la Munchen.

Sursa foto: Twitter UEFA EURO 2020