VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium
Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A
VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă
VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă
Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

VIDEO | Portugalia - Suedia 5-2. Lusitanii s-au impus clar şi fără Cristiano Ronaldo

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 22 mar 2024

Echipa naţională a Portugaliei a dispus joi seara, acasă, cu scorul de 5-2 de reprezentativa Suediei, într-un meci amical disputat la Guimaraes.

Lusitanii, fără Cristiano Ronaldo, au condus cu 3-0 la pauză, după ce Rafael Leao a deschis scorul în minutul 24, iar Matheus Nunes şi Brunos Fernandes l-au majorat în minutele 33 şi 45. Bruma a înscris şi el în minutul 50, dar nordicii au redus din diferenţă un minut mai târziu, prin Gyokeres. Goncalo Ramos a dus rezultatul la un 5-1 neaşteptat, în minutul 61, oaspeţii înscriind încă odată în minutul 90, prin Gustaf Nilsson, iar Portugalia a învins Suedia cu 5-2.

Alte rezultat din amicalele disputate joi:

Rusia – Serbia 4-0 (An. Miranchuk 22 penalti, Osipenko 32, Al. Miranchuk 55, Sergeyev 90+1);

Belarus – Muntenegru 0-2 (Marusic 27, N. Krstovic 45);

Cipru – Letonia 1-1 (Pittas 34 / Ciganiks 85);

Malta – Slovenia 2-2 (Guillaumier 54, S. Pisani 58 / Sporar 28, Sesko 81).