George Galamaz a dezvăluit care e echipa sa de suflet: "M-au înjurat" | VIDEO EXCLUSIV George Galamaz a dezvăluit care e echipa sa de suflet: "M-au înjurat" | VIDEO EXCLUSIV
Niciun scrimer rus nu va participa la Jocurile Olimpice de la Paris Niciun scrimer rus nu va participa la Jocurile Olimpice de la Paris
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Poveste de senzaţie! Dan Petrescu, bătut de o legendă a fotbalului: „Au avut câteva contre” | VIDEO EXCLUSIV Poveste de senzaţie! Dan Petrescu, bătut de o legendă a fotbalului: „Au avut câteva contre” | VIDEO EXCLUSIV
Jucătorul monitorizat de FCSB se bucură că prezintă interes. ”Înseamnă că am avut evoluţii bune” Jucătorul monitorizat de FCSB se bucură că prezintă interes. ”Înseamnă că am avut evoluţii bune”
Retragere surprinzătoare din Liga 3! ”Vom rămâne în continuare cu grupele de juniori” Retragere surprinzătoare din Liga 3! ”Vom rămâne în continuare cu grupele de juniori”

VIDEO ǀ ”Prima repriză am controlat”. Prepeliţă, dezamăgit de eşecul cu Rapid

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2022

Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, în propria poartă.

La finele partidei, antrenorul piteştenilor, Andrei Prepeliţă s-a declarat dezamăgit de rezultat.

"În prima repriză chiar nu ne-au surprins cu nimic. Luăm un gol pe neaşteptate, pentru că ei nu aveau ocazii. În prima repriză am avut ocazii foarte mari, apoi nu a iesit nimeni la gol, a fost nepermis de liber Sefer, a făcut trei preluări, nu a ieşit nimeni să blocheze şutul.

Apoi aceleaşi probleme după primirea golului, am avut o cădere şi nu îmi explic de ce. Tot analizăm şi analizăm din nou şi primim goluri de genul ăsta.

În prima repriză, la demarcarea pe care a facut-o Costache, Tofan ştia, asta i-am spus toată săptămâna, dar s-a repezit. Păcat pentru că era un meci în care puteam să scoatem punct sau puncte",
a explicat Prepeliţă, la finalul partidei.