Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. A început partida! VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. A început partida!
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul

VIDEO ǀ Prima victorie pentru Lazio, primul eşec pentru Napoli în Serie A

Serie A Publicat pe 3 sep 2023

Napoli a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, de Lazio Roma, care s-a impus cu scorul de 2-1, într-un meci din etapa a treia din Serie A, transmis în direct de către Prima Sport 2.

Lazio s-a impus pe terenul echipei campioane, Napoli, unde a condus cu 1-0 prin golul lui Luis Alberto. Gazdele au marcat repede, Zielinski aducând egalarea după numai doua minute. Lazio a lovit decisiv prin Daichi Kamada, în minutul 52, dar echipa din capitală putea pleca de la Napoli cu o victorie mai categorică, având două goluri anulate în minutele 67 (la Zaccagni) şi 73 (la Guendouzi).

Este prima victorie a lui Lazio în această ediţie de campionat şi prima înfrângere pentru campioana Napoli.