CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO | Programul meciurilor etapei a 28-a din Premier League transmise LIVE pe Prima Sport şi PrimaPlay.ro. Când joacă Arsenal, Chelsea şi Tottenham

Premier League Publicat pe 17 mar 2023

Premier League a ajuns la etapa a 28-a, iar duelurile importante sunt LIVE pe programele Prima Sport şi pe aplicaţia www.primaplay.ro! Runda debutează vineri, cu confruntarea dintre Nottingham Forest şi Newcastle, iar sâmbătă intră în joc Tottenham, Chelsea şi Leicester.

Liderul campionatului, Arsenal, a fost programat duminică, de la ora 16:00, când va primi vizita formaţiei Crystal Palace, echipă clasată în partea a doua a clasamentului din Premier League.

• Arsenal – Crystal Palace, ora 16:00, la Prima Sport 3

Brighton şi Brentford s-au impus în două meciuri restanţă din Premier League, miercuri

Brighton a învins pe teren propriu, scor 1-0, pe Crystal Palace, într-o restanţă din etapa a opta din Premier League. Într-o altă partidă restantă, dar din etapa a şaptea, Brentford s-a impus miercuri, în deplasare, în faţa formaţiei Southampton, scor 2-0.

Pe Amex Stadium, din Brighton, echipa locală a înscris destul de repede, prin Solly March, în minutul 15, acesta fructificând o pasă excelentă a lui Kaoru Mitoma.

Până la final Crystal Palace nu a putut să egaleze şi Brighton s-a impus cu 1-0. Partida a contat pentru etapa a 8-a din Premier League.

Cu această victorie Brighton a urcat pe locul al şaptelea în clasament, cu 42 de puncte.

Brentford a învins la Southampton cu 2-0 prin reuşitele lui Ivan Toney, din minutul 32, şi a lui Yoane Wissa, din pasa lui Toney, în minutul 90+7. Brentford se află pe locul opt, cu 41 de puncte. Meciul s-a jucat în contul etapei a 7-a din Premier League.