MM Stoica nu a mai suportat şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „O mare dezamăgire” MM Stoica nu a mai suportat şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „O mare dezamăgire”
Un superstar de la Bayern Munchen i-a cerut lui Claudiu Keşeru să facă schimb de tricouri | VIDEO EXCLUSIV Un superstar de la Bayern Munchen i-a cerut lui Claudiu Keşeru să facă schimb de tricouri | VIDEO EXCLUSIV
Teodora Albon şi Roxana Ivanov vor oficia la turneul final Women’s EURO U17 Teodora Albon şi Roxana Ivanov vor oficia la turneul final Women’s EURO U17
Costin Lazăr revine pe banca tehnică. Destinaţie surprinzătoare pentru fostul rapidist Costin Lazăr revine pe banca tehnică. Destinaţie surprinzătoare pentru fostul rapidist
Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar
TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou

VIDEO | PSG - Clermont 4-0, pe Look Sport+. Mbappe, de neoprit! Parizienii au victorii pe linie după primele cinci etape din Ligue 1

PSG Publicat de Andrei Ionascu pe 11 sep 2021

Paris Saint-Germain a câştigat meciul de pe teren propriu cu nou-promovata Clermont, scor 4-0, în etapa a cincea din Ligue 1, în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro. Starul francez Kylian Mbappe este golgheterul campionatului, cu 4 reuşite.

PSG a condus cu 2-0 la pauză, după ‘dubla’ lui Ander Herrera, din minutele 20 şi 31.

În minutul 55, Kylian Mbappe a fost protagonistul unui contraatac devastator al gazdelor, la finalul căruia a driblat portarul şi a înscris.

Tot Mbappe a creat faza de la ultimul gol al partidei, înscris de către Idrissa Gueye.

PSG are maximum de puncte după primele cinci etape din Ligue 1, golaveraj 16-5. Clermont se menţine pe locul trei, cu 8 puncte. A fost prima înfrângere pentru nou-promovată.

Sursa foto: Twitter PSG