Un eşec salutar Un eşec salutar
Ultimă oră! Lovitură mare primită de CFR! Cel mai bun om al ardelenilor pleacă de la echipă Ultimă oră! Lovitură mare primită de CFR! Cel mai bun om al ardelenilor pleacă de la echipă
L'Equipe: La meciul cu Belgia, românii au fost susţinuţi de un contingent fabulos de 30.000 de fani entuziaşti şi dezlănţuiţi

Regele Philippe al Belgiei a fost prezent la meciul cu România de la Koln alături de trei dintre cei patru copii ai săi

LIVE TEXT | Scoţia - Ungaria, de la 22:00! Duel tare în grupa A, în ultima rundă din faza grupelor LIVE TEXT | Scoţia - Ungaria, de la 22:00! Duel tare în grupa A, în ultima rundă din faza grupelor
LIVE TEXT | Elveţia - Germania, de la 22:00. Partida care decide ocupanta primului loc în grupa A, de la EURO 2024 LIVE TEXT | Elveţia - Germania, de la 22:00. Partida care decide ocupanta primului loc în grupa A, de la EURO 2024

VIDEO | PSG, în cădere liberă! Fără Messi şi Mbappe, parizienii au pierdut cu AS Monaco

PSG Publicat pe 11 feb 2023

PSG a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de către formaţia AS Monaco, scor 1-3, într-un meci contând pentru etapa a 23-a din Ligue 1. Duelul a fost LIVE pe Prima Sport 3 şi pe aplicaţia PrimaPlay.ro.

AS Monaco a avut o primă repriză extraordinară în faţa unui PSG care a aliniat o formulă de echipă fără Messi, Mbappe şi Sergio Ramos. Aleksandr Golovin a deschis scorul pentru gazde, în minutul 3, iar în minutul 17 Wissam Ben Yeder l-a majorat la 2-0.

Zaire-Emery a redus din diferenţă pentru PSG, în minutul 38, însă Ben Yedder a reuşit dubla şi a stabilit scorul final încă din minutul 45+1.

În ierarhia Ligue 1, PSG conduce în clasament cu 54 de puncte, urmată de AS Monaco, cu 47 de puncte.