LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. A început meciul LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. A început meciul
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii
Mesajul lui Ianis Hagi înaintea finalei Ligii Europa: ”Abia aştept să-i văd pe băieţi în acţiune” Mesajul lui Ianis Hagi înaintea finalei Ligii Europa: ”Abia aştept să-i văd pe băieţi în acţiune”
Ibrahimovic nu va juca în meciurile din iunie ale Suediei, din Liga Naţiunilor Ibrahimovic nu va juca în meciurile din iunie ale Suediei, din Liga Naţiunilor

VIDEO ǀ PSG - Lens 1-1. Starurile din „Oraşul Luminilor” bifează al 10-lea titlu în Ligue 1

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 24 apr 2022

Formaţia Paris Saint-Germain a câştigat pentru a zecea oară campionatul Franţei, după ce a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu Lens, în etapa a XXXIV-a din Ligue 1.

Cei de la Lens au jucat în inferioritate numerică din minutul 58, când a fost eliminat Danso.

PSG a marcat prin Messi ‘68, iar Lens a egalat deşi avea un jucător mai puţin, în minutul 88, prin Corentin Jean.

Partidele Rennes – Lorient, Clermont – Angers, Metz – Brest, Nantes – Bordeaux, Nice – Troyes, Lille – Strasbourg şi Reims – Marseille se vor disputa duminică.

Paris Saint-Germain are 78 de puncte obţinute în 34 de meciuri, în timp ce echipa de pe locul doi, Olympique Marseille, are 62 de puncte şi 33 de jocuri. Sezonul are 38 de etape, astfel că PSG nu mai poate fi depăşită şi şi-a adjudecat titlul.