VIDEO | Rapid - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start VIDEO | Rapid - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool VIDEO | Emoţie la cote înalte pe Anfield! Jurgen Klopp, ultima reprezentaţie la Liverpool
VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând
Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3” Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3”
A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager

VIDEO | PSG - Rennes 1-1. Parizienii salvează remiza din penalty în prelungiri!

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Rennes a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea PSG, în etapa a 23-a din Ligue 1.

Meciul de la Paris a început cu un moment de reculegere ţinut în memoria fostului antrenor al parizienilor, Artur Jorge, decedat în urmă cu trei zile. Portarul lui Rennes, Mandanda a intervenit în minutul 20, la şutul lui Vitinha, iar în minutul 33 Amine Gouiri a deschis scorul pentru oaspeţi, la primul şut spre poartă al acestora. Bourigeaud a trecut pe lângă 2-0 în minutul 69, iar în minutul 85 Goncalo Ramos a forţat o cădere în careul oapeţilor, arbitrul Bastien Dechepy a acordat penalti, dar a întors decizia după intervenţia VAR.

Acelaşi Goncalo Ramos a obţinut totuşi un penalti, în minutul 90+5, când sistemul VAR a decis că intervenţia lui Mandanda a fost neregulamentară. Goncalo Ramos a transformat şi a adus egalitatea la ultima fază a meciului, 1-1.

Echipa lui Luis Enrique e pe primul loc în clasament, cu 54 de puncte, iar Rennes e pe locul 7, cu 35 de puncte.