”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular ”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular
S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024 Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024
SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale
Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal! Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal!

VIDEO | PSG, VICTORIE LA PAS CU MONTPELLIER, DAR ADVERSARII PARISULUI AU JUCAT APROAPE TOT MECIUL CU UN OM ÎN MINUS

Video Publicat pe 1 feb 2020

PSG s-a impus fără probleme cu Montpellier, 5-0, într-un meci transmis în direct de Look Sport 2. Sarabia a deschis scorul rapid, încă din minutul 8, după care adversarii Parisului au rămas în 10. La o fază la care Mbappe a scăpat spre poartă, în minutul 17, portarul Bertaud a ieşit în afara careului şi a făcut henţ, iar arbitrul i-a arătat direct cartonaşul roşu.

Gazdele s-au dezlănţuit, iar Di Maria a făcut 2-0, în minutul 41, după care Congre a marcat în propria poartă cu un minut înainte de finalul primei reprize.

Mbappe şi Kurzawa şi-au trecut numele pe lista marcatorilor în partea secundă a jocului, iar Parisul se impune la scor. Cu 55 de puncte, PSG e lider detaşat, la 13 puncte distanţă de Marseille, însă echipa din Provence are un meci mai puţin disputat. De cealaltă parte, Montpellier se află pe poziţia a patra cu 33 de puncte.