Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin
Volei masculin | România, înfrângere cu Ucraina în al doilea meci din Golden League

Ianis Hagi nu îi mai impresionează pe scoţieni: ”Este un fotbalist aproape uitat. Nu va rămâne”

VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec
Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris
Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix

VIDEO | Radu Drăguşin a debutat în Premier League! A fost introdus într-un moment cheie al jocului cu United

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2024

Radu Drăguşin şi-a făcut debutul în Premier League! Ange Postecoglou l-a introdus pe finalul partidei terminate de Tottenham la egalitate, 2-2, cu cu Manchester United.

Manchester United a început excelent meciul de pe Old Trafford, cu un gol marcat în minutul 3, de Rasmus Hojlund. În minutul 19 londonezii au egalat prin Richarlison, care a primit de la Pedro Porro. Gazdele au terminat prima repriză în avantaj, după golul lui Marcus Rashford, din minutul 40.

Tottenham a egalat imediat după startul reprizei secunde, prin Rodrigo Betancur, în minutul 46 şi acesta a fost scorul final.

Drăguşin a fost introdus în mintul 85, în locul lui Oliver Skipp. Situaţia era complicată în acel moment, deoarece United avea o lovitură liberă din marginea careului. Bruno Fernandes nu a reuşit însă să schimbe tabela.

Fundaşul român a făcut primele atingeri în Premier League şi nu a comis nicio eroare în cele aproximativ 10 minute petrecute pe ”Old Trafford”.