Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar
TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou
VIDEO | Bayern - Real Madrid,0-1, în direct la Prima Sport 1! Vini Jr. deschide scorul la primul şut al madrilenilor VIDEO | Bayern - Real Madrid,0-1, în direct la Prima Sport 1! Vini Jr. deschide scorul la primul şut al madrilenilor
Dominic Marcu lansează prima Tesla Model S Plaid de curse din Europa Dominic Marcu lansează prima Tesla Model S Plaid de curse din Europa
Sorin Lungu obţine prima sa victorie în Swift Cup, la capătul Raliului Harghitei Sorin Lungu obţine prima sa victorie în Swift Cup, la capătul Raliului Harghitei
VIDEO | Skjern - Dinamo 34-38. Campioana României obţine o calificare istorică în Final Four-ul European League VIDEO | Skjern - Dinamo 34-38. Campioana României obţine o calificare istorică în Final Four-ul European League

VIDEO | Rafael Nadal, OUT de la Barcelona. Ibericul i-a făcut faţă doar un set lui Alex de Minaur

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 17 apr 2024

Rafael Nadal a fost învins în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona.

Australianul Alex de Minaur (25 de ani, locul 11 ATP) l-a învins pe spaniolul Rafael Nadal (37 de ani, locul 644 ATP) în numai două seturi, scot 7-5, 6-1, după o oră şi 52 de minute de joc. Nadal a rezistat numai în primul set şi nu a dat semne că ar avea vreo problemă medicală în timpul meciului.

Rafael Nadal a revenit la turneul ATP 500 de la Barcelona după trei luni de absenţă, după accidentarea suferită la Brisbane, la începutul lunii ianuarie.

În turul al treilea, de Minaur va evolua împotriva învingătorului dintre germanul Daniel Altmaier şi francezul Arthur Fils.