VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab
”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat ”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat
E gata! ”U” Cluj are antrenor! A semnat pe doi ani E gata! ”U” Cluj are antrenor! A semnat pe doi ani
Edi Iordănescu, în atenţia unui club mare din Arabia Saudită. I se oferă un salariu astronomic Edi Iordănescu, în atenţia unui club mare din Arabia Saudită. I se oferă un salariu astronomic
Sancţiune dură primită de Rapid, pentru materialele pirotehnice aruncate de fani pe teren la meciul cu Universitatea Craiova Sancţiune dură primită de Rapid, pentru materialele pirotehnice aruncate de fani pe teren la meciul cu Universitatea Craiova
Finala Ligii Naţionale debutează duminică, între campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea Finala Ligii Naţionale debutează duminică, între campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea

VIDEO | Rangers - Braga 3-2. Hagi, omul decisiv pe „Ibrox Park”: a dat două goluri şi a făcut un meci de excepţie

Europa League Publicat pe 21 feb 2020

Ianis Hagi a avut o evoluţie de excepţie în această seară, în meciul câştigat de Rangers în faţa celor de la Braga, 3-2. În direct pe Look Sport 2, portughezii au deschis scorul prin Fransergio, după 11 minute de joc, iar Ruiz a majorat diferenţa, în minutul 59. Ianis Hagi a ieşit prima oară la rampă în minutul 67, când a redus din handicap, după care Airbo a egalat, în minutul 75. Hagi a aruncat în aer tribunele, cu 8 minute înainte de final, când a executat excelent o lovitură liberă şi a adus victoria lui Rangers.

Presa britanică este acum la picioarele lui Hagi JR, la fel şi fanii. ”O finalizare fină a lui Ianis Hagi a fost urmată de un gol uimitor al lui Joe Aribo. Golul câştigător a fost marcat cu ajutorul zidului advers. Lovitura liberă a lui Ianis Hagi a fost deviată şi portarul Matheus nu a putut să oprească al doilea gol al românului în această seară”, au scris jurnaliştii de la BBC.

Chiar şi aşa, scoţienii nu sunt calificaţi şi pornesc, de fapt, cu a doua şansă. Asta pentru că portughezii se pot califica chiar şi cu o victorie la limită, cu condiţia ca Rangers să nu marcheze mai mult de un gol. Calificarea se va decide peste o săptămână, în Portugalia, iar meciul va fi transmis de Look Sport.