Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 22 oct 2020

Glasgow Rangers a câştigat cu scorul de 2-0, pe terenul celor de la Standard Liege, în prima etapă a grupei D, din Europa League.

Scorul a fost deschis în minutul 19 de către Tavernier, unul dintre cei mai buni marcatori ai scoţienilor din acest sezon, din penalty.

Apoi a ieşit la rampă Ianis Hagi. Mijlocaşul român a ratat o şansă foarte bună chiar de ziua lui. Mingea şutată în forţă de la 30 de metri a trecut puţin pe lângă poarta belgienilor. Apoi, la doar câteva minute mai târziu a intrat dur asupra unui adversar, iar arbitrul a dat dovadă clemenţă şi i-a arătat doar cartonaşul galben.

În prelungiri, trupa lui Steven Gerrard a dat lovitura de graţie, prin Roofe.