Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

VIDEO Rangers, pusă la respect de Leverkusen chiar pe Ibrox Park. Ianis Hagi a fost rezervă şi a intrat abia pe final

Fotbal Internațional Publicat pe 13 mar 2020

Rangers a fost învinsă în această seară, pe teren propriu, 1-2 cu Leverkusen, în prima manşă a optimilor Europa Legue.

Havertz a deschis scorul din penalty, în minutul 37, după o intervenţie neregulamentară a lui Edmundson, în interiorul careului. Aranguiz, în minutul 67, a făcut 2-0 pentru oaspeţi şi meciul era în mare măsură jucat. Un minut mai târziu a primit o şansă şi Ianis Hagi, introdus pe teren în locul lui Kamara. Hagi junior s-a aflat la originea fazei din care Rangers a marcat golul de onoare. Românul a trimis un şut-centrare respins de defensiva „aspirinelor” în corner. Lovitura de colţ executată a fost exexutată perfect de Tavernier, iar Edmundson a avut de îndeplinit o formalitate, reluând cu capul imparabil (minutul 75). În ultimul sfert de oră, scoţienii au încercat cu disperare să obţină măcar o remiză, dar cei care au marcat au fost tot oaspeţii. Jamaicanul Leon Bailey a stabilit scorul final în minutul 88, iar nemţii pleacă de pe Ibrox Park cu o victorie mare, care le asigură în principiu calificarea în sferturile Europa League, chiar dacă mai este de jucat returul.

Tot în această seară, în celelelate meciuri din optimile Europa League s-au înregistrat următoarele rezultate: Linz - Manchester United 0-5, Basaksehir - FC Copenhaga 1-0, Frankfurt - Basel 0-3. Olympiakos - Wolverhampton 1-1 şi Wolfsburg - Şahtior 1-2. Meciurile Sevilla - AS Roma şi Inter - Getafe au fost amânate de UEFA din cauza situaţiei cauzate de epidemia de coronavirus din cele două ţări.