VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

VIDEO | Rangers, victorie la scor în campionatul Scoţiei! Introdus pe final, Ianis Hagi a oferit o pasă de gol

Stranieri Publicat pe 27 sep 2020

Rangers FC a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-1 (3-0), formaţia Motherwell, în etapa a noua din campionatul Scoţiei.

Ianis Hagi a fost lăsat pe banca de rezerve de către Steven Gerrard, însă internaţionalul român a intrat în ultimul sfert de oră al întâlnirii şi a pasat decisiv la golul de 5-0, marcat de Cedric Itten, în minutul 80. Românul a atins mingea cu capul după un corner, iar balonul a ajuns la Itten, care a înscris.

Acelaşi Itten înscrisese şi pentru 4-0, cu cinci minute mai devreme. James Tavernier a reuşit şi el o dublă din penalty (12, 37), iar Jordan Jones (29) a marcat punctat, de asemenea, pentru Rangers.

Scorul final a fost stabilit în minutul 87, în urma autogolului lui George Edmundson.

În urma acestui succes, Rangers acumulează 23 de puncte şi se distanţează la patru puncte de marea rivală Celtic în fruntea clasamentului. Celtic primeşte, de la ora 17:00, vizita lui Hibernian, a treia clasată. În plus, campioana en titre a Scoţiei mai are de recuperat şi o restanţă.