VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă” VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă”
VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid

VIDEO | Rapid - Sepsi 0-1! Final de coşmar pentru giuleşteni

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Rapid o întâlneşte pe Sepsi, luni, de la 20:30, în cadrul rundei cu numărul 4 din play-off. Partida va fi transmisă în direct pe Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Rapid - Sepsi 0-1 (Debeljuh 90+5)

Echipele de start

• Rapid: Aioani - Onea, Iacob, Săpunaru, Borza - Hromada, Hasani, Oaidă - Krasniqi, Rrahmani, Petrila.
  • Sepsi: Niczuly - Oroian, Ciobotariu, Kecskes, Dumitrescu - Păun - Varga, Kallaku, Alimi, Ştefan - Safranko.

Minutul 90+5: GOL SEPSI! Debeljuh dă lovitura!

Minutul 90+1: Rapid tremură pe final! Covăsnenii au marcat, dar reuşita este anulată pentru ofsaid.

Minutul 90: Ocazie imensă Sepsi! Varga îşi bate joc de pasa dată de Ştefănescu.

Minutul 74: Ocazie Rapid! Burmaz ajunge într-o poziţie favorabilă, dar şutează puţin pe lângă poartă.

Minutul 54: Rapid primeşte penalti, iar Alimi încasează al doilea cartonaş galben, dar faza este întoarsă din camera VAR.

Minutul 38: Sepsi, din nou la un pas să marcheze. Safranko a fost blocat în ultimul moment.

Minutul 24: Sepsi a fost aproape să deschidă scorul, dar jucătorii covăsneni s-au încurcat reciproc.

Minutul 15: Rrahmani nu reuşeşte să îl învingă pe Niczuly la finalul unui contraatac executat perfect.

Minutul 1: A început meciul.

Înaintea acestui duel, Rapid se află pe 5, cu 28 de puncte, la 3 „lungimi” de podiumul Superligii. Giuleştenii au nevoie neaparat de victorie după ce au pierdut primele 3 partide din play-off, în ultima partidă fiind umiliţi pe teren propriu de CFR Cluj, scor 4-1.

De cealaltă parte, Sepsi se află pe ultimul loc din play-off, cu 24 de puncte, iar visul să prindă un loc în primele 3 echipe pare din ce în ce mai greu de realizat. Covăsnenii au remizat în ultimele 2 partide, scor 1-1 cu CFR Cluj şi Farul Constanţa.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.