S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out

VIDEO | Răsturnări de situaţie în prima etapă Masters din viteza în coastă. Simone Tempestini s-a impus la Râşnov

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2023

Simone Tempestini este primul învingător din istoria curselor de Masters, în cadrul Campionatului Naţional de Viteză în Coastă.

Campionatul din raliuri a fost cel mai rapid la Râşnov, competiţie ce a fost transmisă de Prima Sport 3.

Vremea a fost elementul cheie şi a dat peste cap calculele favoriţilor. S-a luat startul pe uscat, dar pe final de traseu a plouat, astfel cauciucurile şi setările maşinilor au fost o adevărată loterie. Modelul Porsche 997 GT fiind în cele din urmă cel mai eficient.

Pe locul al doilea s-a clasat Mihai Leu, pe un Audi R8 GT, în timp ce podiumul a fost completat de Alexandru Piţigoi, tot pe un Porsche.

Dominic Marcu a dat lovitura, pe condiţii meteo ce îl avantajează, la volanul unei Tesla, acesta a terminat pe locul 4, la mai puţin de jumătate de secundă de locul al doilea.

Campionul de anul trecut, Octavian Ciovică a fost pe 6, iar cel mai rapid din antrenamente, Jerome France a avut abia al 12-lea timp, rezultat firesc, în contextul în care prototipurile nu excelează pe ud sau semi-uscat.