Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Rayo Vallecano – Betis Sevilla 2-0. Andrei Raţiu a intrat pe final

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

Rayo Vallecano a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Betis Sevilla, în etapa a 29-a din La Liga. Fundaşul român Andrei Raţiu a intrat în minutul 78.

Pe Estadio de Vallecas, gazdele au deschis scorul prin Florian Lejeune, în minutul 40, şi l-au majorat în minutul 78, când a înscris Sergio Camello. Antrenorul lui Rayo, Inigo Perez a apelat la serviciile fundaşului român Andrei Raţiu, introdus în teren în minutul 78, atunci când l-a înlocuit pe Jorge de Frutos.

Cu această victorie, Rayo Vallecano a urcat pe locul 15, cu 29 de puncte, iar Betis rămâne pe locul 7, cu 42 de puncte.