VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | RB Leipzig, eşec surprinzător la Bochum şi poate pierde locul al treilea în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 18 mar 2023

Echipa germană RB Leipzig a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-1, meciul din etapa a 25-a disputat în compania formaţiei Bochum şi este în pericol să piardă treapta a treia a podiumului din Bundesliga.

Pe Vonovia Ruhrstadion a fost un meci disputat între gazdele de la Bochum şi echipa ocupantă a locului al treilea din Bundesliga, RB Leipzig. Gazdele au deschis scorul în minutul 48, prin Erhan Masovic, iar oaspeţii nu au fost în stare să mai egaleze. Învinsă pentru a şasea oară în actualul sezon, RB Leipzig rămâne, deocamdată, pe locul al treilea, cu 45 de puncte, dar a jucat un meci în plus decât echipele de pe locurile 4 şi 5, Union Berlin şi Freiburg, care au, fiecare, acelaşi număr de puncte – 45.