Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi
VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare
Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria
NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento" NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento"
Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una" Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una"
Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat

VIDEO ǀ RB Leipzig şi Bayern Munchen au încheiat le egalitate, 1-1, în derby-ul rundei a 16-a din Bundesliga

Bayern Munchen Publicat pe 21 ian 2023

Echipa germană Bayern Munchen a terminat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia RB Leipzig, în derby-ul etapei a 16-a din Bundesliga, transmis în direct de Prima Sport 2.

Primul meci al etapei a 16-a din Bundesliga a început cu un minut de linişte în memoria lui Pele, legenda fotbalului mondial care a decedat în luna decembrie a anului 2022.

Bavarezii au deschis scorul în prima repriză, când a înscris Eric Maxim Choupo-Moting. Era minutul 37 şi Bayern conducea cu 1-0. Gazdele au egalat în minutul 52, prin Marcel Halstenberg.

Cu 35 de puncte, Bayern este lider în Bundesliga, la cinci puncte de echipa de pe locul secund, Freiburg. RB Leipzig este clasată pe locul al treilea, cu 29 de puncte.