VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Real Madrid - Celta Vigo 4-0. ”Galacticii” s-au descătuşat pe final

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 10 mar 2024

Real Madrid a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Celta Vigo, în etapa a 28-a din La Liga.

Vinicius Junior a deschis scorul la Madrid după un corner, în minutul 32. Real a reuşit desprinderea abia în ultima parte a meciului. În minutul 79 Rudiger a trimis în bară, balonul l-a lovit pe portarul Vicente Guaita în spate şi a intrat în plasă.

Carlos Dominguez a pus şi el pe tabelă un autogol, în minutul 88, ducând scorul la 3-0 pentru Real.

Tabela a fost închisă de Arda Guler, în minutul 90+4, turcul reuşind primul său gol oficial pentru madrileni. S-a încheiat 4-0 pentru gazde, care conduc în clasamentul din La Liga, cu 69 de puncte, în timp ce, cu 24 de puncte, Celta ocupă locul 17.

Într-un alt meci disputat duminică, Athletic Bilbao a învins, în deplasare, pe Las Palmas, cu 2-0. Au marcat Guruzeta (min. 31) şi Coco – autogol în minutul 65.

Bilbao este pe locul 5  în campionat, cu 53 de puncte. Las Palmas a a 9-a, cu 37 de puncte.