Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | Real Madrid - Levante 1-2. 'Galacticii' au jucat în inferioritate numerică din minutul 9

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 ian 2021

Real Madrid a pierdut meciul de pe teren propriu cu Levante, scor 1-2, în etapa a 21-a din LaLiga, în direct pe Look Sport+. 'Galacticii' au jucat în inferioritate numerică din minutul 9, după eliminarea lui Eder Militao. Real Madrid pierde contactul cu liderul clasamentului, Atletico Madrid, care are 7 puncte avans şi două meciuri restante.

Momentul decisiv din startul meciului a fost decis de către arbitrul Jimenez după consultarea sistemului VAR. Eder Militao a faultat în postură de ultim apărător şi a primit iniţial cartonaşul galben. Ulterior, brazilianul a fost eliminat.

În ciuda eliminării, Real Madrid a deschis scorul în minutul 13, prin Marco Asensio. Oaspeţii au egalat în minutul 32, prin Jose Morales

În repriza a doua, Real Madrid a fost de nerecunoscut şi nu şi-a creat nicio ocazie de gol. Levante a ratat un penalty în minutul 64, prin Roger.

Atacantul spaniol şi-a luat revanşa în minutul 78, când l-a învins pe portarul Courtois din 10 metri.

Real Madrid se menţine pe locul 2 în LaLiga, dar Barcelona poate egala marea rivală dacă va câştiga meciul de duminică împotriva lui Athletic Bilbao.

Levante este neînvinsă în ultimele patru meciuri de campionat şi ocupă locul 9.