Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5
Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid
Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

VIDEO | Real Madrid s-a încurcat când se aştepta mai puţin şi a făcut 1-1 cu Girona. Premieră: Toni Kross, prima eliminare din carieră

Real Madrid Publicat pe 30 oct 2022

Real Madrid a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, cu Girona, scor 1-1, într-un meci al etapei a 12-a din La Liga, care s-a văzut în direct pe Prima Sport 1, Prima 4K şi www.primaplay.ro.

Fără Benzema, accidentat, Real Madrid a înscris târziu în meciul disputat cu ocupanta penultimului loc din La Liga. Vinicius Junior a speculat o pasă a lui Valverde şi a deschis scorul în minutul 70.

A venit însă minutul 77, când un jucător de la Real, Marco Asensio, a comis un henţ în propriul careu, iar arbitrul a acordat penalti pentru Girona după consultarea VAR. Cristhian Stuani a transformat în minutul 80, şi Girona a reuşit să plece cu un egal de pe Santiago Bernabeu.

În plus, un alt moment important s-a petrecut în minutul 90+1, atunci când Toni Kross a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben. Prima eliminare din cariera neamţului.

Real Madrid are un punct avans în faţa Barcelonei, redevenind lider cu 32 de puncte. Catalanii de la Girona au urcat până pe poziţia a 16-a, cu 10 puncte.

Ştirea înainte de meci

Real Madrid – Girona, unul dintre meciurile cele mai interesante al etapei a 12-a din La Liga, este transmis în direct de către Prima Sport 4 şi Prima 4K, duminică, de la ora 17:15. Partida poate fi urmărită online inclusiv prin intermediul platformei PrimaPlay.ro.

Real Madrid – Girona se vede la Prima Sport 4 şi Prima 4K, duminică, de la ora 17:15. ”Galacticii” vor al 5-lea succes consecutiv

Invincibilă în continuare în La Liga, cu 10 egaluri şi o singură remiză, Real Madrid este lideră în clasament, însă Barcelona se află şi ea doar la 3 puncte distanţă înaintea începerii etapei. Astfel că elevii lui Carlo Ancelotti nu îşi vor permite deloc să o menajeze pe Girona, ocupanta modestului loc 18 de retrogradare, cu doar 9 puncte câştigate.

În plus, diferenţele foarte mari se văd şi la formă. Dacă Real Madrid caută al 5-lea succes consecutiv, Girona a câştigat ultima oară în La Liga acasă cu Valladolid, scor 2-1. De atunci, a înregistrat 4 înfrângeri şi două egaluri.

În cele 6 meciuri directe dintre cele două echipe, Real Madrid s-a impus de 4 ori, iar formaţia nou-promovată în Spania a câştigat celelalte două confruntări.