"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă

VIDEO | Repriză de coşmar pentru Ioan Hora: a ratat marea ocazie a campionatului, apoi s-a accidentat

UTA Arad Publicat pe 1 nov 2021

Ioan Hora (33 de ani) a avut parte de 34 de minute de coşmar în meciul UTA Arad - Chindia Târgovişte, transmis de Look Sport şi PrimaPlay.ro de la 17:30. Atacantul arădenilor a semnat una dintre marile ratări ale ultimilor ani în fotbalul românesc, a cerut un penalty pe care nu l-a primit, apoi a părăsit terenul accidentat şi a fost înlocuit cu Dangubic.

Seria negativă a început în minutul 17, când Roger a centrat din corner, Benga a prelungit pe spate, dar Hora a reuşit contraperformanţa de a rata din doi metri, trimiţând mingea peste poartă deşi nu era presat de nimeni.

În minutul 31, Hora a avut şansa revanşei, dar şutul său, din poziţie bună, a fost blocat cu mâna de fundaşul Paul Iacob. Fostul vârf de la FCSB a cerut penalty, însă aritrul Marian Barbu nu a găsit circumstanţele necesare şi a acordat doar lovitură de la colţul terenului.

La trei minute distanţă de la acel moment, Hora a ieşit de pe teren, acuzând probleme la coapsă, iar Laszlo Balint l-a înlocuit cu Dangubic.