Ce a spus Bogdan Lobonţ despre o posibilă colaborare cu Mircea Lucescu Ce a spus Bogdan Lobonţ despre o posibilă colaborare cu Mircea Lucescu
Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde
Motivul pentru care Alexandru Mitriţă nu este convocat la naţională: „Trebuie să facă şi asta” Motivul pentru care Alexandru Mitriţă nu este convocat la naţională: „Trebuie să facă şi asta”
Valentin Ţicu, afectat vizibil după reacţia fanilor Petrolului. „Etapa trecută am fost scuipat de suporteri” Valentin Ţicu, afectat vizibil după reacţia fanilor Petrolului. „Etapa trecută am fost scuipat de suporteri”
Actorul Will Ferrell a devenit acţionar minoritar la un club englez de tradiţie Actorul Will Ferrell a devenit acţionar minoritar la un club englez de tradiţie
Românii fac spectacol în Italia! Dennis Man a pasat la golul lui Valentin Mihăilă Românii fac spectacol în Italia! Dennis Man a pasat la golul lui Valentin Mihăilă

VIDEO | Reuşita startului de sezon în Europa! Cine e omul care a marcat din propria jumătate

Video Publicat pe 22 oct 2020
Kemar Roofe, mijlocaşul ofensiv de 27 de ani al celor de la Glasgow Rangers, e autorul golului începutului de sezon în Europa!

Introdus pe teren în minutu 74 în locul lui Morelos, coechipierul lui Ianis Hagi a reuşit o execuţie de senzaţie în al treilea minut de prelungiri al meciului pe care Rangers l-a câştigat în Belgia, 2-0 pe terenul lui Standard Liege. După ce a recuperat mingea şi a scos din joc trei adversari, Roofe l-a văzut ieşit pe goalkeeper-ul Bodart. Şi atât i-a trebuit!

După victoria cu fosta echipă a lui Răzvan Marin, Rangers e lider în Grupa D, la egalitate cu Benfica. Etapa viitoare, Hagi Jr. şi coechipierii lui înfruntă Lech Poznan.