Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului

VIDEO ǀ Revelaţia Union Berlin a fost trezită la realitate de Bayer Leverkusen: 5-0!

Bundesliga Publicat pe 6 nov 2022

Bayer Leverkusen a reuşit duminică, pe teren propriu, o victorie surprinzătoare prin proporţiile scorului, 5-0, împotriva fostului lider din Bundesliga, Union Berlin, în direct la Prima Sport 3.

Într-un meci din etapa a 13-a a Budesligii, Bayer Leverkusen a surclasat pe Union Berlin cu un 5-0 neaşteaptat.

După o primă repriză fără gol, ”aspirinele” au avut un forcing irezistibil în prima parte a reprizei secunde, când au marcat de patru ori. Mai întâi Robert Andrich (min. 46), apoi a venit dubla lui Moussa Diaby din minutele 56 şi 58, iar Adam Hlozek a marcat pentru 4-0 în minutul 68.

Tabela a fost închisă de Mitchel Bakker, în minutul 76, iar Leverkusen a urcat pe locul 14, cu 12 puncte.

Învinsă pentru a treia oară în acest sezon, Union Berlin i-a cedat lui Bayern Munchen primul loc în clasament, rămânând pe poziţia secundă, cu 26 de puncte.