Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania

VIDEO | Roma câştigă în faţa revelaţiei Verona şi urcă pe locul 3. Cum arată clasamentul la vârf în Serie A

Serie A Publicat pe 31 ian 2021
Roma s-a impus pe teren propriu în faţa Veronei, scor 3-1, în această seară, într-o partidă din etapa a 20-a din Serie A.

Roma a început în forţă, iar în două minute, 21 şi 22, a lovit din plin. Mancini, din pasa lui Pellegrini, respectiv Mkhitaryan, servit ideal de Mayoral, au dus scorul la 2-0.

Dar „giallorossii” nu s-au oprit aici, într-o primă repriză în care au fost luaţi în braţe de geniu. Mayoral, omul cu pasa la golul doi, şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor şi a stabilit scorul la pauză, 3-0. Reuşita spaniolului a venit în minutul 31.

După pauză, gazdele au continuat să atace în valuri şi au irosit câteva situaţii bune, însă cei care au marcat au fost oaspeţii. Brazilianul Daniel Bessa a fost omul cu pasa, iar Colley a trimis în plasa porţii lui Lopez, în minutul 62.

După această victorie, romanii acumulează 40 de puncte şi urcă pe locul 3, la 6 puncte în spatele liderului Milan şi la 4 de Inter. Cu 30 de puncte, Verona rămâne pe poziţia a noua şi se îndepărtează de un loc care i-ar permite la finalul sezonului să se califice într-o competiţie europeană.