VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | România - Serbia 37-28. Demonstraţie de forţă a fetelor noastre la Campionatul Mondial

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 3 dec 2023

Naţionala de handbal feminin a României a învins duminică, la Herning, în al doilea meci din grupa E, reprezentativa Serbiei, scor 37-28 (19-13) şi s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial.

Căpitanul Cristina Neagu, care a reluat antrenamentele după accidentarea la genunchi, nu a intrat nici în acest meci.

Aflată în recuperare după o accidentare la genunchi, căpitanul Cristina Neagu nu a jucat nici în al doilea meci de la CM, dar a reluat atrenamentele. Ea şi-a încurajat coechipierele din tribună, iar în finalul partidei fanii României i-au strigat numele.

Minutul 60: Recital pe faza ofensivă! Terminăm la fel cum am început, la turaţie mare şi învingem cu 37-28. Eliza Buceschi a fost desemnată cea mai bună jucătoare a partidei.

Minutul 46: Din nou Buceschi este precisă de la 7 metri. Punem avans şi este 28-21.

Minutul 35: Buceschi marchează de la 7 metri pentru 21-16. Adversarele au redus uşor diferenţa.

Minutul 30: Ne pripim şi aruncăm prea repede la poartă, dar avem o primă repriză excelentă. Conducem 19-13.

Minutul 24: Aruncarea lui Bazaliu ne duce la 8 goluri în faţă! Este 19-11

Minutul 15: Popa pleacă pe contraatac şi duce scorul la 13-7!

Minutul 7: Stăm foarte bine în atac! Seraficeanu sare de pe linia semicercului şi marchează pentru 7-3!

Minutul 4: Seraficeanu reia de pe extremă pentru 4-1!

Minutul 1: Buceschi deschide scorul cu o aruncare de la distanţă.

----------------------------------------------------------

Ţara vecină este un nume puternic al disciplinei şi chiar dacă e privată de aportul unor jucătoare importante, partida se anunţă complicată pentru ”tricolore”.

România este singura naţiune din lume care a participat la toate ediţiile Campionatului Mondial, care a ajuns la ediţia a 26-a. Din cele opt grupe preliminare a câte patru echipe, primele trei clasate se vor califica în grupele principale, de unde locurile 1-2 intră în sferturi.

Debut fără nicio emoţi cu Chile

Naţionala de handbal feminin a României a debutat cu victorie, la Herning, vineri, de Ziua Naţională, în grupa E a Campionatului Mondial, găzduit de Danemarca, Suedia şi Norvegia. Tricolorele s-au impus categoric, cu scorul de 44-19 (25-6).

Toate jucătoarele tricolore au intrat pe teren şi au marcat, iar principalele realizatoare au fost Buceschi 6 goluri, Dindiligan 5, Ostase 5, Seraficeanu 5, Dincă 4. Din echipa Chile s-au remarcat Paul 4, Parra Parra 4.