Se anunţă nebunie pe Arena Naţională la derby-ul FCSB - CFR Cluj! „Roş-albaştri” vor să bată recordul de audienţă all-time Se anunţă nebunie pe Arena Naţională la derby-ul FCSB - CFR Cluj! „Roş-albaştri” vor să bată recordul de audienţă all-time
LIVE VIDEO | Corvinul - Csikszereda, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel cu miză doar pentru ciucani LIVE VIDEO | Corvinul - Csikszereda, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel cu miză doar pentru ciucani
Gigi Becali îşi poate lua gândul de la Louis Munteanu! Anunţul impresarului: „Ia în calcul” Gigi Becali îşi poate lua gândul de la Louis Munteanu! Anunţul impresarului: „Ia în calcul”
Încep negocierile pentru Valentin Mihăilă! Giovanni Becali a dezvăluit detaliile despre noul contract Încep negocierile pentru Valentin Mihăilă! Giovanni Becali a dezvăluit detaliile despre noul contract
Gauff consideră Jocurile Olimpice de la Paris la acelaşi nivel cu turneele de Grand Slam Gauff consideră Jocurile Olimpice de la Paris la acelaşi nivel cu turneele de Grand Slam
Rapid a emis un comunicat după atacurile la adresa lui Bogdan Lobonţ: „Suntem neplăcut surprinşi” Rapid a emis un comunicat după atacurile la adresa lui Bogdan Lobonţ: „Suntem neplăcut surprinşi”

VIDEO | Ronaldo, cu o mână pe încă un trofeu. Juventus s-a calificat în finala Cupei Italiei, Inter nu a mişcat în returul de la Torino

Juventus Publicat pe 9 feb 2021

Juventus s-a calificat în finala Cupei Italiei, după 0-0 cu Inter în returul de la Torino. Echipa lui Ronaldo a avut avantajul meciului tur, în care s-a impus cu 2-1.

Juventus nu a forţat în partida cu rivalii cu care se bate şi la campionat. A preferat să facă un joc de posesie, care i-a şi ieşit, iar Inter nu a reuşit să schimbe traiectoria şi soarta meciului. În prima repriză, milanezii au terminat cu două şuturi cadrate dintr-un total de opt trimise spre poartă, dar Buffon nu a avut probleme.

În partea a doua, jocul s-a dus după coordonate şi mai bune pentru gazde, care nu au permis oaspeţilor să trimită nici măcar un şut pe spaţiul porţii. Şansa cea mai mare a venit din partea lui Ronaldo, care în minutul 71 a tras din interiorul careului, dar Handanovic a scos.

Anterior, cu 10 minute înainte, se înregistrase tot o ocazie a lui Ronaldo, dar acelaşi Handanovic a respins.

Juventus aşteaptă acum cealaltă semifinală pentru a afla adversara din ultimul act. Returul dintre Atalanta şi Lazio porneşte de la 3-2, iar confruntarea e pe Look Sport, miercuri, de la 21:45.

Echipele de start în Juventus – Inter:

Juventus: Buffon – Danilo, Demiral, de Ligt, Sandro – Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Bernardeschi – Kulusevski, Ronaldo

Inter: Handanovic – Skriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Darmian – Lukaku, Martinez