"Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal "Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal
Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului
Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică
Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi
E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde

Superliga Publicat de Răzvan Stîngă pe 30 iun 2020

Poli Iaşi şi FC Hermannstadt se întâlnesc în etapa cu numărul 7 în play-out-ul din Casa Liga 1. La pauză, gazdele conduc cu scorul de 2-1. Tabela a fost deschisă de moldoveni, încă din minutul 9, de Luckassen, cu o lovitură de cap, în urma unei centrări venite din flancul stâng. Egalarea a venit în minutul 13, după un gol marcat de fundaşul dreapta al sibienilor, Vodă. Scorul la pauză a fost stabilit de acelaşi Luckassen, care a punctat cu patru minut înaintea finalului primei părţi.

Dacă meciul se va termina aşa, iar Iaşi se va impune, cele două echipe îşi vor păstra, totuşi, locurile din play-out. Iaşiul va rămâne pe 5, cu 21 puncte, în timp ce FC Hermannstadt va fi cu o poziţie mai jos, dar cu trei puncte mai puţin. Poziţia a 6-a duce la barajul de menţinere-promovare.