VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul
Transfer spectaculos reuşit de Universitatea Cluj chiar înainte de finalul campionatului. Anunţul oficial a fost făcut Transfer spectaculos reuşit de Universitatea Cluj chiar înainte de finalul campionatului. Anunţul oficial a fost făcut
VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1. Gură imensă de oxigen pentru moldoveni, care ies de pe locurile de retrogradare directă VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1. Gură imensă de oxigen pentru moldoveni, care ies de pe locurile de retrogradare directă
Mihai Rotaru visează la grupele Ligii Campionilor. ”Trebuie luate pas cu pas” Mihai Rotaru visează la grupele Ligii Campionilor. ”Trebuie luate pas cu pas”
”Se prezintă foarte bine echipa lui Adrian Mititelu”. Mircea Rednic a prefaţat duelul cu FCU Craiova ”Se prezintă foarte bine echipa lui Adrian Mititelu”. Mircea Rednic a prefaţat duelul cu FCU Craiova
Mbappe a acceptat provocarea lui Usain Bolt! Cele două staruri se vor întrece pe distanţa de 100 de metri Mbappe a acceptat provocarea lui Usain Bolt! Cele două staruri se vor întrece pe distanţa de 100 de metri

VIDEO | Şahtior, Sheriff şi Salzburg, spre grupele Ligii Campionilor. Toate golurile de marţi, din manşa tur a play-off-ului UCL

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 17 aug 2021

Sheriff Tiraspol (3-0 cu Dinamo Zagreb), Şahtior Doneţk (1-0 cu AS Monaco) şi Red Bull Salzburg (2-1 cu Brondby) au luat, marţi seară, în direct pe canalele Look Sport, opţiuni importante pentru calificarea în grupele Ligii Campionilor 2021/2022.

AS Monaco - Şahtior Doneţk 0-1 (Pedrinho 20), live pe Look Sport

• AS Monaco: Majecki - Sidibe, Maripan, Henrique - Martins, Fofana, Tchouameni, Golovin - Volland, Ben Yedder
  • Şahtior: Trubin - Dodo, Vitao, Marlon, Matviienko - Pedrinho, Antonio, Maycon - Tete, Traore, Solomon

Minutul 20: GOL ŞAHTIOR! Pedrinho creează o fază superbă, driblează tot ce-i iese în cale şi deschide scorul în Principat.

Red Bull Salzburg - Brondby 2-1 (Adeyemi 57, Aaronson 90 / Uhre 4), live pe Look Sport 2

• Salzburg: Kohn - Kristensen, Solet, Wober, Ulmer - Capaldo, Camara, Seiwald - Sucic - Sesko, Adeyemi
  • Brondby: Hermansen - Bruus, Skipper, Maxso, Tshiembe, Mensah - Gammelby, Frendrup, Silmane, Hedlund - Uhre

Minutul 90: GOL SALZBURG! Aaronson primeşte de la Solet şi marchează un gol logic, la al 11-lea şut pe poartă al austriecilor.

Minutul 57: GOL SALZBURG! Adeyemi înscrie din apropiere, după ce Aaronson ratase singur cu portarul.

Minutul 4: GOL BRONDBY! Uhre pivotează cu un adversar în spate, şutează oa colţul lung şi marchează primul gol al serii în Liga Campionilor.

Sheriff Tiraspol - Dinamo Zagreb 3-0 (Traore 45, 80, Kolovos 54), live pe Look Sport 3

• Sheriff: athanasiadis - Cristiano, Arboleda, Dulanto, Julien - Thill, Addo - Traore, Kolovos, Yansane - Luvannor
  • Dinamo Zagreb: Livakovic - Ristovski, Theophile-Catherine, Peric, Franjic - Jakic - Ivanusec, Majer, Misic, Orsic - Petkovic

Minutul 80: GOL SHERIFF! Traore scapă pe un culoar imens, finalizează cu calm, pe sub Livakovic, şi zarurile sunt aruncate!

Minutul 54: GOL SHERIFF! Kolovos prinde un şut violent din vole, iar execuţia e prea bună pentru ca tabela să nu se modifice în 2-0.

Minutul 45: GOL SHERIFF! Excelent lansat în spatele defensivei adverse, Traore îl învinge fără emoţii pe Livakovic.