VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

VIDEO ǀ Sampdoria a salvat o remiză cu Salernitana în minutul 90+9, dar rămâne penultima în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 feb 2023

Sampdoria a încheiat la egalitate, luni seară, în deplasare, cu formaţia Monza, scor 2-2, într-un meci din etapa a 21-a din Serie A. Gazdele au egalat la ultima fază a meciului, din penaltu.

Sampdoria a fost aproape să se impună la Monza prin dubla semnată de Manolo Gabbiadini, în minutele 12 şi 58. Însă gazdele au marcat prin Andrea Petagna, în minutul 32, iar în minutul 90+7 acelaşi Petagna a fost faultat în careu şi s-a acordat penalti pentru Monza. Pessina a executat şi a egalat la ultima fază a meciului, Monza ajungând astfel la şapte partide consecutive fără înfrângere.

Este primul punct al Sampdoriei după patru înfrângeri consecutive suferite în campionat. Sampdoria se află pe locul 19, cu 10 puncte, în timp ce Monza este pe locul 10, cu 26 de puncte.

Într-un alt meci disputat luni, Verona a încheiat la egalitate cu Lazio Roma. Pedro a deschis scorul pentru laziali în minutul 45, iar Ngonge a egalat în minutul 51.

Lazio e pe locul 4, cu 39 de puncte, iar Verona este pe locul 18, cu 14 puncte.