Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar
TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou
VIDEO | Bayern - Real Madrid,0-0, în direct la Prima Sport 1! Început furtnos al bavarezilor VIDEO | Bayern - Real Madrid,0-0, în direct la Prima Sport 1! Început furtnos al bavarezilor
Dominic Marcu lansează prima Tesla Model S Plaid de curse din Europa Dominic Marcu lansează prima Tesla Model S Plaid de curse din Europa
Sorin Lungu obţine prima sa victorie în Swift Cup, la capătul Raliului Harghitei Sorin Lungu obţine prima sa victorie în Swift Cup, la capătul Raliului Harghitei
VIDEO | Skjern - Dinamo 34-38. Campioana României obţine o calificare istorică în Final Four-ul European League VIDEO | Skjern - Dinamo 34-38. Campioana României obţine o calificare istorică în Final Four-ul European League

VIDEO | Sărbătoare generală la Hunedoara. Calificarea în premieră a Corvinului în finala Cupei a fost celebrată cu artificii

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 17 apr 2024

Corvinul a învins pe teren propriu, scor 3-1, formaţia ilfoveană FC Voluntari, şi este prima calificată în finala Cupei României.

Hunedorenii vor juca pentru prima oară în istorie finala acestei competiţii.

Gazdele au deschis scorul la Hunedoara, prin Antonio Manolache, care a înscris simplu, din careu, în minutul 20. Oaspeţii au egalat prin Daniel Florea, după o greşeală a apărătorilor hunedoreni.

La pauză s-a intrat cu scor egal, 1-1, dar, în repriza secundă, gazdele au tranşat meciul în favoarea lor. Mai întâi a marcat Alexandru Neacşa, în minutul 61, apoi elevii lui Florin Maxim au făcut 3-1 prin Marius Coman.

Fluierul final a adus fiesta la Hunedoara. Organizatorii au fost pregătiţi pentru acest moment istoric. Urbea s-a putut bucura cu un foc de artificii de calificare.