Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat
Naţionala de minifotbal a României continuă să impresioneze Naţionala de minifotbal a României continuă să impresioneze
Răzvan Lucescu, la un pas de Serie A! "Aşa îmi spusese domnul Becali" Răzvan Lucescu, la un pas de Serie A! "Aşa îmi spusese domnul Becali"

VIDEO | SEARĂ DE COŞMAR PENTRU IONUŢ RADU. INTER A SPULBERAT-O PE GENOA ŞI A REVENIT PE PRIMUL LOC ÎN SERIE A

Noutăți Publicat pe 21 dec 2019

Inter s-a impus la scor cu Genoa, 4-0, într-un meci disputat în această seară, pe teren propriu. Partida a contat pentru etapa a 17-a din Serie A şi a fost transmisă în direct de Look Sport. Golurile au fost marcate de Lukaku (minutele 31 şi 71), Gagliardini (33) şi Esposito (64-penalty). La oaspeţi a fost integralist Ionuţ Radu, însă portarul român nu a putut să-şi salveze echipa de la dezastru.

După acest succes, Inter face 42 de puncte şi revine în fruntea clasamentului, depăşind-o pe Juventus, graţie golaverajului. De cealaltă parte, Genoa pare condamnată la retrogradare după 17 runde. Echipa la care joacă Ionuţ Radu are doar 11 puncte şi e penultima în Serie A.