Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Secundul lui Edi Iordănescu explică eliminarea antrenorului CFR-ului: ”A fost un exces de zel!”

CFR Cluj Publicat pe 6 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38228/20052783/1/rps9569.jpg

Antrenorul second al campioanei CFR Cluj, Vergil Andronache, a comentat la finalul meciului cu UTA eliminarea principalului Edi Iordănescu, din minutul 66, în urma centralului Adrian Cojocaru.

Andronache a spus că arbitrul ar fi putut fi mai înţelegător faţă de Edi Iordănescu şi că a făcut exces de zel, mai ales ţinând cont că tehnicianul CFR-ului nu este genul de antrenor care să critice prestaţia centralilor.

”Păi, aşa este în fotbal. Meseria de antrenor nu este uşoară. El a considerat că este aproape de fază, eu consider că a fost un exces de zel din partea arbitrului. Ar trebui să înţeleagă că şi antrenorii sunt oameni. Mai ales că Edi nu a fost genul care să critice arbitraje, le-a luat mereu partea.

Nu ne-am gândit niciodată la asta (n.r.-cum se simte CFR de pe primul loc, aşteptând meciul FCSB). Din punctul meu de vedere este important ceea ce se întamplă în ultima etapa în play-off, iar la final să câştige cel mai bun.”, a declarat Vergil Andronache, secundul lui Edi Iordănescu.

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Vinicius, în minutul 68.

În minutul 66, tehnicianul Edward Iordănescu a fost trimis în tribună.

UTA Arad: Balauru – Peteleu, Erico, F. Ilie, Shlyakov – Antal, Isac (Rus ’88), Vorobjovas (Albu ’79), Buhăcianu (Rusu ’72) – Roger – A. Petre (Hora ’46). Antrenor: Laszlo Balint

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Vinicius, Ben Youssef, Camora – Deac, Bordeianu, Gîdea (Păun ‘9) – Chipciu (Hoban ’78), Debeljuh (Rondon ’78), Costache. Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Shlyakov ’55, Hora ’63, Buhăcianu ’68 / Rondon ’66, Camora ‘90+1

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – George Florin Neacşu, Ferencz Tunyogi – Andrei Florin Chivulete

Observator: Nicolae Marodin

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

CFR Cluj

Ultimele articole Toate articolele