NEWS ALERT | Echipa României şi-a aflat adversara din optimile BJK Cup NEWS ALERT | Echipa României şi-a aflat adversara din optimile BJK Cup
S-a aprobat! Un nou stadion, gata să fie construit în România S-a aprobat! Un nou stadion, gata să fie construit în România
E gata! Când va semna Florinel Coman cu viitoarea echipă E gata! Când va semna Florinel Coman cu viitoarea echipă
Alexandru Deaconu, delegat la o semifinală de cupă europeană Alexandru Deaconu, delegat la o semifinală de cupă europeană
Dan Şucu a reacţionat! Ce a spus acţionarul majoritar de la Rapid despre demisia lui Daniel Niculae Dan Şucu a reacţionat! Ce a spus acţionarul majoritar de la Rapid despre demisia lui Daniel Niculae
Şoc la Rapid! Daniel Niculae şi-a dat demisia Şoc la Rapid! Daniel Niculae şi-a dat demisia

VIDEO | SEPSI CÂŞTIGĂ LA SCOR CU CLINCENIUL ŞI IESE DIN ZONA PERICULOASĂ A CLASAMENTULUI

Video Publicat pe 10 dec 2019

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus pe teren propriu, 4-0 cu Academica Clinceni, într-un meci transmis în direct de Look Plus. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă. Ştefănescu (minutul 56 şi 74), Fulop (66) şi Vaşvari (77) au semnat reuşitele cele mai clare victorii obţinute în acest sezon de echipa din Sfântu Gheorghe, După acest succes, Sepsi face 22 de puncte şi ocupă locul 9 în clasament, în timp ce Clinceniul este pe poziţia a 12-a cu numai 19 puncte.