Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5
Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid
Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

VIDEO | Sepsi – FC Voluntari 1-1. Liviu Ciobotariu stopează seria de victorii a lui Cristiano Bergodi

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 9 dec 2022

Sepsi OSK a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Voluntari, în primul meci al etapei a 20-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Tudorie, iar FC Voluntari a egalat în minutul 76, când Nemec a înscris din centrarea lui Merloi.

LIVE VIDEO | Sepsi – FC Voluntari 1-1 (Tudorie 20 / Nemec 76), pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Aganovic, Ninaj, M. Tamaş, Dumitrescu - Matei, Păun, Rodriguez - Rondon, Tudorie, Ştefănescu
  • FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin, Raţa, Meleke, Govea, Aliji - Nemec, Florea

Minutul 90+3: Fluier final! Partida se termină 1-1.

Minutul 87: Şansă uriaşă irosită de Sepsi. Safranko nu a putut marca din 7 metri. Slovacul nu a pus bine latul şi a trimis direct în braţele portarului.

Minutul 76: GOL FC Voluntari! Merloi centrează, iar Nemec nu ratează ţinta şi restabileşte egalitatea.

Minutul 66: Rondon scapă singur cu Popa, dar atacantul venezuelean îşi închide unghiul şi nu poate marca.

Minutul 52: Şansă mare irosită de Voluntari! Nemec primeşte un balon în interiorul careului dar trage mult peste poartă din câţiva metri.

Minutul 48: Aganovic trimite o centrare din banda dreaptă care cade pe bara transversală.

Minutul 45+3: Pauză! Sepsi conduce cu 1-0.

Minutul 20: GOL Sepsi! Oaspeţii au probleme să respingă un balon trimis din corner, Tudorie profită şi deschide scorul.

--------------------------------

O victorie a gazdelor, coroborată cu o înfrângere a celor de la Petrolul Ploieşti, echipă care joacă în această rundă în Giuleşti, cu Rapid, ar aduce Sepsi pe loc de play-off. Iar dacă la un eşec ploieştean s-ar adăuga şi un pas greşit al celor de la CSU Craiova, ardelenii ar putea accede pe poziţia a cincea. În schimb, un eşec i-ar îndepărta pe cei de la Sepsi de locul de play-off vizat.

Însă nici FC Voluntari nu a renunţat la obiectivul unui loc de play-off. O victorie i-ar apropia pe ilfoveni de un obiectiv

Înaintea meciului direct, Sepsi se află pe poziţia a şaptea, cu 28 de puncte. În schimb, FC Voluntari e două locuri mai jos şi are 24 de puncte.