VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Sepsi se impune la Ploieşti şi se califică în semifinalele Cupei. Azi şi mâine se află celelalte semifinaliste

Fotbal Internațional Publicat pe 4 mar 2020
Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat în această seară în semifinalele Cupei României, după ce s-a impus în deplasare, cu Petrolul Ploieşti, cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost reuşit de Dumiter, cu 10 minute înainte de pauză.

La finalul meciului, fanii gazdelor l-au obligat pe arbitrul Iulian Călin să întrerupă meciul timp de 10 minute. Asta din cauza faptului că galeria ploişteană a trecut la scandări xeonofobe şi la trivialităţi.Sepsi va juca în semifinalele competiţiei, acolo unde s-a calificat ieri şi Dinamo, după ce a învins cu 1-0 Academica Clinceni.

În această seară se va stabili cea de a treia semifinalistă, dintre Poli Iaşi şi Universitatea Craiova. Partida de la Iaşi va fi transmisă în direct pe Look Sport, de la ora 20.30. Al patrulea joc din cadrul sferturilor, Hermannstadt - FCSB, este programat joi, de la ora 20.00 şi va fi transmis în direct de Look Plus.