”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Sergio Perez a câştigat Marele Premiu de la Monte-Carlo. Leclerc nu a prins podiumul, în faţa propriilor fani

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 29 mai 2022

Mexicanul Sergio Perez (Red Bull Racing) a câştigat, duminică, Monaco Grand Prix, a şaptea etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, cursă marcată de o întârziere mare din cauza ploii, dar şi de un accident suferit de Mick Schumacher.

Cursa de la Monte Carlo a început cu aproxoimativ o oră întârziere.

În plus, în turul 28 monopostul lui Mick Schumacher (Haas) s-a rupt în două. Pilotul a scăpat nevătămat.

Pentru Perez este primul succes din acest sezon.

Pe locul doi s-a clasat Carlos Sainz (Ferrari), iar pe trei a terminat Max Verstappen (Red Bull Racing).

Top 10 este completat de Charles Leclerc (Ferrari), George Russell (Mercedes), Lando Norris (McLaren), Fernando Alonso (Alpine), Lewis Hamilton (Mercedes), Valtteri Bottas (Alfa Romeo) şi Sebastien Vettel (Aston Martin).

Etapa următoare, Marele Premiu al Azerbaidjanului, va avea loc la 12 iunie, în direct pe Prima Sport.