Ultima oră
Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni
Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei

Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”
Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China

Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China
Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?” Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?”

VIDEO ǀ Situaţie tot mai complicată la UTA Arad. ”Toată lumea din vestiar trebuie să bage capul în pământ”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21062903/1/petrolul-ploiesti-uta-arad-superliga-superbet-17-03-2023.jpg

Laszlo Balint, antrenorul echipei UTA Arad, a fost supărat pe evoluţia jucătorilor săi după înfrângerea suferită vineri, în meciul cu Petrolul.

„Sunt foarte dezamăgit, mai mult decât dezamăgit, sunt supărat! Suntem într-o poveste fără sfârşit, indiferent de cine a fost antrenor, Poenaru sau Balint, se spune că pierdem puncte nemeritat. Dar merităm, pentru că nu ne concentrăm, suntem inconstanţi, ratăm ocazii din doi metri, nu reuşim să ne revenim! În vestiar lumea trebuie să tragă un semnal de alarmă foarte mare.

Dăm dovadă de inconstanţă, de aceea toată lumea din vestiar trebuie să bage capul în pământ si să sacrifice totul pentru club. Trebuie să-si dea seama la ce club joacă.  

De ce? Pentru că o echipă care se mulţumea cu un punct a reuşit să ne bată! Pentru că astăzi Petrolul se mulţumea cu un punct. După aceea a fost ratarea noastră, nu imi explic cum se poate rata de acolo! Vorbim înainte că nu trebuie să îl lăsam pe Budescu să joace migea şi exact asta se întâmplă. În defensivă, la gol, mi s-a părut o superficialitate totală. E important să folosim foarte bine aceste două săptămâni de pauză. Oricum, şi barajul este o variantă, nu ne gândim încă la baraj, dar...”
, a declarat Laszlo Balint, flash-interviuri.

Echipa Petrolul Ploieşti a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad, cu un gol marcat în minutul 90.



 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele