VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri
Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el” Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el”
Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot

VIDEO ǀ Soluţie pentru naţională! Ionuţ Radu, penalty apărat în meciul cu Nice

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2023

UPDATE: Partida s-a terminat 1-1, rezultat în urma căruia Auxerre a urcat pe locul 16 în Ligue 1, poziţie ce asigură menţinerea şi în sezonul viitor.

Ştirea iniţială

Ionuţ Radu continuă să impresioneze în poarta celor de la Auxerre şi astfel devine favorit să fie titular la echipa naţională, în meciurile de la finalul lunii, din preliminariile EURO 2024, împotriva Andorrei şi Belarusului.

Radu a reuşit să apere un penalty în partida cu Nice, din etapa XXVI a Ligue 1. Internaţionalul român a reuşit să scoată la execuţia lui Laborde.

Auxerre a deschis scorul prin Hein, în minutul 36, dar în prelungirile primei reprize, Laborde şi-a luat revanşa şi a restabilit egalitatea, cu o lovitura spectaculoasă din cădere, la care Radu nu a mai putut interveni.