Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024

VIDEO | Southampton - Tottenham 3-3. Trupa lui Antonio Conte nu a reuşit să se impună în faţa ”lanternei roşii” din Premier League

Premier League Publicat pe 18 mar 2023

Tottenham Hotspur a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, cu „lanterna roşie” Southampton, scor 3-3, în etapa a 28-a din Premier League. Londonezii au condus cu 3-1.

Tottenham nu a reuşit să se impună pe St Mary’s Stadium după un meci în care golul a căzut târziu, în primul minut de prelungire al primei părţi, atunci când Porro deschidea scorul pentru londonezi. Gazdele au egalat rapid, imediat după pauză, în minutul 46, prin Adams. Au urmat două goluri marcate de elevii lui Conte, în minutul 68 de Kane şi în minutul 74 de Perisic, iar Theo Walcott a redus din diferenţă în minutul 77. În al doilea minut de prelungire al partidei arbitrul a acordat penalti pentru gazde şi Ward-Prowse a egalat. Tottenham rămâne pe locul 4, cu 49 de puncte, dar acest egal cu ultima clasată înseamnă două puncte preţioase pierdute de echipa lui Conte.

Într-un alt meci, Leeds a condus cu 3-0 la Wolverhampton, dar gazdele au marcat de două ori în opt minute şi le-au dat emoţii oaspeţilor. A venit însă eliminarea lui Jonny (Wolverhampton) în minutul 84 şi Rodrigo a făcut 4-2 în minutul 90+7. După alte trei minute a fost eliminat un alt jucător al gazdelor, Matheus Nunes, şi meciul s-a încheiat cu victoria lui Leesds, care a adunat 26 de puncte şi a urcat pe poziţia a 14-a în clasament.

Rezultate înregistrate sâmbătă în meciurile etapei a 28-a din Premier League

• Aston Villa – Bournemouth 3-0 (Douglas Luiz 7, Jacob Ramsey 80, Emiliano Buendia 89);
  • Brentford – Leicester City 1-1 (Mathias Jensen 32 / Harvey Barnes 52);
  • Southampton – Tottenham 3-3 (Che Adams 46, Theo Walcott 77, Ward-Prowse 90+3 penalti / Pedro Porro 45+1, Harry Kane 68, Ivan Perisic 74);
  • Wolverhampton – Leeds United 2-4 (Jonny 65, Matheus Cunha 73 / Jack Harrison 6, Luke Ayling 49, Rasmus Kristensen 62, Rodrigo 90+7).