Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025

VIDEO | Spania - Brazilia 3-3. A fost spectacol în cel mai aşteptat amical al primăverii

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 27 mar 2024

Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate marţi seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa naţională a Braziliei, într-un meci amical disputat la Madrid.

Pe stadionul Santiago Bernabeu, gazdele au deschis scorul dintr-un penalti obţinut de Yamal şi transformat de Rodri. Dani Olmo a majorat diferenţa în favoarea spaniolilor, care au intrat însă la pauză cu avantaj minim, după golul lui Rodrygo. Introdus la pauză, Endrick a marcat din nou, după reuşita cu Anglia, aducând egalarea pe tabelă în minutul 50. Iibericii au mai înscris odată din penalti prin Rodri, în minutul 87, dar brazilienii au primit şi ei o lovitură de la 11 metri, transformată de Lucas Paqueta, în minutul 90+7, şi Spania – Brazilia s-a terminat  3-3.

Rezultate înregistrate marţi, în meciuri amicale:

Anglia – Belgia 2-2 (Toney 17 penalti, Bellingham 90+5 / Tielemans 11, 36);

Scoţia – Irlanda de Nord 0-1 (Bradley 32);

Irlanda – Elveţia 0-1 (Shaqiri 23);

Slovenia – Portugalia 2-0 (Cerin 72, Elsnik 80);

Austria – Turcia 6-1 (Schlager 2, Gregoritsch 44, 48, 59 penalti, Baumgartner 78 penalti, Entrup 90+5 / Hakan Calhanoglu 25 penalti);

Franţa – Chile 3-2 (Fofana 19, Kolo Muani 25, Giroud 72 / Nunez 6, Osorio 82);

Germania - Ţările de Jos 2-1 (Mittelstadt 11, Fullkrug 85 / Veerman 4);

Spania – Brazilia 3-3 (Rodri 12 penalti, 87 penalti, Olmo 36 / Rodrygo 40, Endrick 50, Lucas Paqueta 90+7).