VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | SPECTACOL LA LISABONA. BENFICA A BĂTUT-O CU 4-2 PE FRANKFURT

Video Publicat pe 12 apr 2019

A fost o seară cu multe goluri în capitala Portugaliei. În minutul 19, arbitrul a dat penalty pentru Benfica, după faultul lui N'Dicka. Jucătorul nemţilor nu a scăpat uşor, centralul arătându-i cartonaşul roşu. Joao Felix a transformat lovitura de pedeapsă şi vulturii conduceau cu 1-0. Oaspeţii au reuşit să egaleze prin Luka Jovic, care a fructificat o pasă primită în careu. Bucuria germanilor nu a ţinut mult, Benfica revenind la conducere după execuţia superbă a lui Felix. În finalul primei reprize, Frankfurt a marcat din nou, însă golul a fost anulat pe motiv de offside. După pauză, Benfica a lovit iar, autorul golului fiind Ruben Diaz. Joao Felix a realizat apoi hat-trickul. Frankfurt păstrează, totuşi, speranţe pentru retur. Goncalo Paciencia a făcut 2-4 cu o reluare spectaculoasă. Meciul decisiv pentru accederea în semifinale e peste o săptămână, în Germania. În 2013, Benfica a ajuns în ultimul act al Europa League, unde a pierdut cu Chelsea.