E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

VIDEO | Steliano Filip a încercat să obţină un penalty, dar s-a ales doar cu cartonaş galben pentru simulare

Dinamo Publicat pe 20 mar 2022

Steliano Filip (27 de ani) a avut nevoie de doar cinci minute din meciul Dinamo - Sepsi, transmis pe Look Sport+ şi PrimaPlay.ro de la 16:00, pentru a ieşi în evidenţă. Dinamovistul s-a ales cu un cartonaş galben din partea lui Iulian Dima după o simulare ân careul advers la un duel cu Roland Niczuly.

Trimis de Duşan Uhrin în bada stângă de la mijlocul terenului, Filip a câştigat un duel în viteză cu Adnan Aganovic, după o pasă excelentă a lui Cosmin Matei, apoi a sprintat spre ceea ce părea că va fi golul de 1-0. Scăpat singur cu Niczuly, Stelinano s-a prăbuşit în careu şi a cerut lovitură de la 11 metri, dar centralul Iulian Dima nu s-a lăsat impresionat şi i-a arătat, în schimb, doar cartonaşul galbem. O decizie faţă de care Filip şi coechipierii săi au protestat vehement, dar care e susţinută de reluările TV, care au arătat că goalkeeper-ul celor de la Sepsi nu l-a atins pe Filip, care a forţat căderea pentru a scoate un penalty.