VIDEO | Chelsea - West Ham 5-0. Demonstraţie de forţă pe ”Stamford Bridge” VIDEO | Chelsea - West Ham 5-0. Demonstraţie de forţă pe ”Stamford Bridge”
VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul
PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid

VIDEO | SUCCES LA LIMITĂ PENTRU CHELSEA, DUPĂ MAI MULTE RATĂRI CU SLAVIA

Europa League Publicat pe 12 apr 2019

Chelsea a câştigat la limită prima manşă cu Slavia Praga. Cehii au început mai bine, având şansa de a marca în minutul 1. Replica englezilor a venit de la fostul elev al lui Mircea Lucescu, Willian. În partea a doua, trupa din Londra a bifat o nouă ocazie, prin Antonio Rudiger. O şansă şi mai mare a avut-o Willian, care a tras puţin pe lângă poartă. În minutul 68, Ibrahim Traore putea aduce victoria pentru Sparta, dar Kepa a respins şutul acestuia. Până la urmă, golul a venit, dar în poarta gazdelor. Willian a centrat, iar Marcos Alonso a reluat balonul în plasă. Pentru fundaşul spaniol a fost abia al treilea gol din cupele europene. Chelsea porneşte, astfel, cu prima şansă în returul de pe Stamford Bridge. A doua manşă se joacă săptămâna viitoare. În vitrina cu trofee, Chelsea are patru competiţii europene câştigate: Champions League, Europa League, Supercupa Europei şi de două ori Cupa Cupelor.