Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua

VIDEO | Surprize în Liga Campionilor! Favoritele s-au încurcat în serie: Juventus, eşec ruşinos, PSG, Real şi Man. City, remize cu adversari uşori

Champions League Publicat pe 11 oct 2022

Etapa a patra a fazei grupelor Ligii Campionilor a început marţi, în direct pe canalele Prima Sport şi pe platforma www.primaplay.ro! AC Milan şi Ciprian Tătăruşanu au jucat un meci foarte important pentru calificarea în optimi, pe teren propriu, contra lui Chelsea, dar l-au pierdut, scor 0-2.

Vedetele Parisului au întâlnit Benfica, dar au făcut doar 1-1, rezultat înregistrat şi de Real Madrid cu Şahtior Doneţk, pe care a egalat-o abia în minutul 90+5, prin Rudiger.

De Bruyne şi Haaland şi-au programat o reprezentaţie cu publicul din Danemarca, dar nu s-au făcut remarcaţi. Manchester City a înregistrat doar un 0-0 cu FC Copenhaga. Un rezultat dezamăgitor, ba chiar ruşinos, a bifat Juventus, 0-2 cu Maccabi Haifa.

Rezultatele complete + VIDEO cu golurile

GRUPA E

AC Milan - Chelsea 0-2 (Jorginho 21-pen; Aubameyang 34). Echipele de start:

• AC Milan: Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernandez – Krunic, Tonali, Bennacer – Diaz, Giroud, Leao
  • Chelsea: Arrizabalaga – Chalobah, Silva, Koulibaly – James, Kovacic, Jorginho, Chilwell – Sterling, Mount – Aubameyang

Min. 34: GOOOL Chelsea! Londonezii profită de omul în plus şi dublează avantajul prin Aubameyang.

Min. 21: GOOOL Chelsea! Punctează Jorginho, de la 11 metri. Tomori, de la AC Milan, eliminat pentru faultul în careu.

Dinamo Zagreb - Salzburg 1-1 (Ljubicic 41 / Seiwald 12). Echipele de start:

• Dinamo Zagreb: Livakovic – Ristovski, Sutalo, Peric – Spikic, Ivanusec, Misic, Ademi, Ljubicic – Petkovic, Orsic
  • RB Salzburg: Kohn – Dedic, Solet, Pavlovic, Ulmer – Seiwald, Douath, Kjaergaard – Sucic – Sesko, Okafor

Min. 41: GOOOL Dinamo Zagreb! Croaţii presează şi restabilesc egalitatea prin Ljubicic. Reuşita, analizată de VAR.

Min. 12: GOOOL Salzburg! Seiwald deschide scorul în Croaţia.

GRUPA F

Şahtior Doneţk - Real Madrid 1-1 (Zubkov 46 / Rudiger 90+5). Echipele de start:

• Şahtior: Trubin – Mykhaylichenko, Bondar, Matviienko, Konoplya – Stepanenko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Mudryk – Traore
  • Real Madrid: Lunin – Vazquez, Fernandez, Rudiger, Mendy – Valverde, Tchouameni, Kroos – Rodrygo, Benzema, Hazard

Min. 90+5: GOOOL Real! Rudiger salvează un punct în minutul 90+5.

Min. 46: GOOOL Şahtior! Zubkov deschide scorul la scurt timp de la reluarea partidei, după pauză.

Celtic - RB Leipzig 0-2 (Werner 75; Forsberg 84). Echipele de start:

• Celtic: Hart – Juranovic, Vickers, Jenz, Taylor – Riley, Halate – Abada, Haksabanovic, Maeda – Furuhashi
  • RB Leipzig: Blaswich – Simakan, Orban, Gvardiol, Raum – Haidara, Schlager – Szoboszlai, Nkuku, Werner - Silva

Min. 84: GOOOL Leipzig! Oaspeţii rezolvă partida prin reuşita lui Forsberg.

Min. 75: GOOOL Leipzig! Werner punctează în partida din Scoţia.

GRUPA G

FC Copenhaga - Manchester City 0-0. Echipele de start:

• Copenhaga: Grabara – Jensen, Khocholava, Boilesen – Jelert, Stamenic, Lerager, Kristansen – Claesson, Haraldsson, Daramy
  • Man. City: Ederson – Cancelo, Akanji, Laporte, Gomez – Gundogan, Rodri, De Bruyne – Mahrez, Alvarez, Grealish

Min. 45: Pauză! Man. City ratează o lovitură de la 11 metri în minutul 25, prin Mahrez, iar Gomez vede cartonaşul roşu direct în minutul 30.

Borussia Dortmund - Sevilla 1-1 (Bellingham 35 / Nianzou 18). Echipele de start:

• Dortmund: Kobel – Meunier, Sule, Hummels, Rothe – Bellingham, Ozcan – Adeyemi, Malen, Brandt – Modeste
  • Sevilla: Bono – Carmona, Nianzou, Marcao, Acuna – Navas, Rakitic, Gudelj, Suso – Nesyri, Lamela

Min. 35: GOOOL Dortmund! Bellingham egalează pentru nemţi, din pasa lui Meunier.

Min. 18: GOOOL Sevilla! Spaniolii marchează prin Nianzou. Reuşită cu capul, după o lovitură liberă executată de Rakitic.

GRUPA H

Maccabi Haifa - Juventus 2-0 (Atzili 7, 42). Echipele de start:

• Haifa: Cohen – Sundgren, Batubinsika, Goldberg, Cornud – Lavi, Mohamed, Chery – Atzili, Pierrot, David
  • Juventus: Szczesny – Danilo, Bonucci, Rugani, Sandro – Cuadrado, Paredes, Rabiot, McKennie – Di Maria, Vlahovic

Min. 42: GOOOL Haifa! Meciul vieţii pentru Atzili, care marchează iar şi face dubla!

Min. 7: GOOOL Haifa! Gazdele deschid scorul în partida cu italienii, prin Atzili. Reuşita acestuia, cu capul, în urma unui start de meci neconvingător pentru Juventus.

PSG - Benfica 1-1 (Mbappe 40-pen / Joao Mario 62-pen). Echipele de start:

• PSG: Donnarumma – Danilo, Marquinhos, Ramos – Hakimi, Vitinha, Verratti, Bernat – Sarabia, Mbappe, Neymar
  • Benfica: Vlachodimos – Bah, Silva, Otamendi, Grimaldo – Florentino, Aursnes – Fernandez, Joao Mario, Rafa Silva – Ramos

Min. 62: GOOOL Benfica! Portughezii restabilesc egalitatea tot de la 11 metri, prin Joao Mario.

Min. 40: GOOOL PSG! Mbappe face 1-0 de la punctul cu var.