VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”
VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte

VIDEO | Tătăruşanu, titular în remiza muncită din greu de AC Milan la Lecce

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2023

AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu integralist, a terminat la egalitate în deplasare, cu formaţia Lecce, scor 2-2. Milanezii au fost conduşi cu 2-0, dar au revenit şi au egalat în repriza secundă.

Lecce a început spectaculos meciul cu AC Milan. După ce Theo Hernandez l-a învins pe Tătăruşanu cu un autogol încă din minutul 3.

Baschirotto a înscris pentru 2-0 în minutul 23. Pe final de repriză Falcone a scos la ocazia lui Giroud, iar în repriza secundă Milan a revenit spectaculos.

Mai întâi a înscris Rafael Leao, în minutul 58, pentru ca în minutul 70 fundaşul Calabria să egaleze la 2.

Milan este pe locul secund în Serie A, cu 38 de puncte. Lecce se află pe poziţia a 12-a, cu 20 de puncte.

Într-un alt meci disputat sâmbătă, Cremonese a pierdut pe teren propriu, scor 2-3, cu Monza.